سفید کردن واژن با لیزر | جدیدترین تکنیک های وایتنینگ واژن

بسیاری از زنان به دلیل تیره بودن ناحیه تناسلی خود خجالت می کشند و این موضوع تاثیر منفی روی اعتماد به نفس و کیفیت روابط جنسی آن ها شده است. سفید کردن واژن یا وایتنینگ واژن ، نوعی پروسیجر زیبایی است که شامل استفاده از کرم های موضعی ، لیزر ، مواد شیمیایی و سرم های پوستی می شود. این موارد معمولا بی ضرر هستند و ناحیه واژینال را روشن تر و جوان تر می کنند. اما آیا این پروسه امن است؟ چه اقداماتی را باید قبل از آن انجام داد؟ سفید کردن ناحیه تناسلی درد دارد؟ در این مقاله از دکتر سارا سارانی متخصص زنان و زایمان در تهران به تمامی این سوالات پاسخ داده ایم.

سفید کردن واژن - دکتر سارانی

چرا پوست واژن تیره می شود؟

ابتدا ، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که چرا اصلا پوست ناحیه تناسلی زنان با گذشت زمان رو به تیره شدن می رود؟

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که آلت تناسلی زنان در شکل ، اندازه و رنگ در هر فرد متفاوت است و این تفاوت ها ، کاملا طبیعی می باشند. حتی از لحاظ علمی نیز تیره تر بودن ناحیه تناسلی نسبت به بقیه بدن امری نرمال می باشد. پوست واژن ، ملانوسیت های زیادی دارد ، همین امر موجب تیره تر شدن آن شده و در نتیجه فرد به پروسه سفید کردن واژن در شهر تهران روی می آورد. البته دلایل دیگری نیز برای این موضوع وجود دارند که در ادامه ذکر شده است :

 • پوشیدن لباس های تنگ که باعث می شود هوا در این ناحیه جریان نداشته باشد
 • تغییرات هورمونی که در نتیجه تنبلی تخمدان یا همان تخمدان پلی کیستیک رخ می دهد.
 • بارداری
 • بالا بودن سطح هورمون استروژن
 • بالا بودن وزن که اصطکاک را افزایش می دهد.
 • کمبود ویتامین
 • بالا رفتن سن

چرا سفید کردن واژن انجام می شود؟

تیره بودن آلت تناسلی ، هیچ تاثیری روی سلامت فرد نخواهد داشت ؛ اما قطعا روی زندگی شخصی و خصوصی او موثر خواهد بود. بسیاری از زنانی که پوست فرج آن ها تیره است ، در اولین رابطه جنسی خود احساس استرس و اضطراب خواهند داشت. این امر باعث می شود کیفیت زندگی آن ها پایین آید. به همین دلیل امروزه افراد زیادی به سراغ وایتنینگ واژن در تهران می روند.

سفید کردن واژن چطور انجام می شود؟

متدهای زیادی برای این کار وجود دارد و بانوان زیادی از آن بهره می گیرند. این تکنیک ها شامل درمان های خانگی ، استفاده از پماد و دارو و جراحی می شود. امکان دارد در صورت بهره گرفتن از این روش ها ، به نتیجه ای که به دنبال آن بودید نرسید. به علت بالا بودن حساسیت این ناحیه ؛ استفاده از این موارد در واژن می تواند اثر عکس داشته و حتی باعث بروز عوارض جانبی شدیدی شود. به همین خاطر بسیاری از متخصصین زنان ترجیح می دهند از روشن کردن واژن با لیزر استفاده کنند.

سفید کردن واژن با لیزر در تهران

در وایتنینگ واژن با لیزر ؛ دستگاه لیزر فوتو نهایی را به سمت لایه های تیره پوست ارسال می کند و انرژی ساطع شده از آن ها ، منجر به سفیدی این ناحیه خواهد شد. این امر به ساختار پوست آسیب نمی زند و منجر به ایجاد جای زخم نیز نمی گردد. در این فرآیند لیزر به واژن تابانده می شود و با تحریک کلاژن سازی ، به روشن شدن آن منجر می شود.

تا مشاهده نتایج سفید کردن واژن با لیزر ، در حدود پنج روز زمان نیاز است. دکتر زنان پمادهایی را برای مراجعه کننده خود تجویز می کند تا تاثیر این رویکرد را چند برابر نماید. این پمادها معمولا باید تا پانزده روز مصرف شوند.

استفاده از این پمادها آسان است ، تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که مدت زمان استعمال آن ها روی لابیاهای مینور یا داخلی بین 15 تا 20 دقیقه و لابیاهای ماژور یا خارجی باید بین 40 تا 45 دقیقه باشد.

سفید کردن واژن با لیزر در شهر تهران درمان تاثیرگذاری است که برای جوانسازی و روشن تر کردن ناحیه تناسلی به کار می رود. این متد کاملا امن و تاثیر گذار است و متقاضی می تواند به راحتی به نتیجه ایده آل خود برسد. یکی از دلایلی که بانوان زیادی وایتنینگ واژن را با لیزر انجام می دهند این است که این پروسیجر بدون درد است و در کوتاه ترین زمان ممکن ، بهترین نتیجه را حاصل می کند. همچنین نیازی به دوره نقاهت ندارد و فرد می تواند درست بعد از اتمام جلسه ، به کارهای روزمره خود برسد.

اقدامات قبل از سفید کردن واژن

در صورتی که تصمیم به انجام این فرآیند در تهران گرفته اید ، توصیه می شود با انجام راهکارهای زیر ، ریسک بروز عوارض احتمالی را به حداقل برسانید :

 • متخصص زنانی را انتخاب کنید که در این زمینه تبحر و تجربه کافی را داشته باشد
 • از درمان های خانگی بهره نگیرید
 • محصولات مورد نظر خود را حتما از داروخانه های معتبر تهیه کنید
 • حین خرید یک محصول سفید کننده واژن ، در مورد مواد استفاده شده در آن تحقیق کنید و پمادهایی که حاوی هیدروکینون ، استروئیدهای موضعی یا جیوه هستند را کنار بگذارید.
 • در صورتی که بدن شما به درمان واکنش منفی نشان داد ، سریعا به پزشک مراجعه کنید
 • لباس های گشاد بپوشید تا بعد از جلسه ، در ناحیه درمان شده احساس ناراحتی نداشته باشید

سفید کردن واژن درد دارد؟

ممکن است افراد با کمی درد مواجه شوند ، اما این درد در هر متقاضی متفاوت است و برخی حتی هیچگونه دردی را احساس نمی کنند. شدت درد احساس شده به نوع درمان ، متد استفاده شده و پاسخ بدن فرد به لیزر درمانی و پمادهای موضعی بستگی دارد.

پیلینگ و لیزر برای روشن کردن واژن

مزایای وایتنینگ واژن

این پروسه ، می تواند مراجعه کنندگان را از مزیت های زیادی بهره مند سازد که در ادامه آن ها را ذکر نموده ایم :

 • هایپر پیگمنتاسیون یا تولید بیش از حد رنگدانه های پوست را درمان می کند
 • ظاهر ناحیه واژینال به رنگ صورتی در می آید
 • پوست نرم و درخشان می شود
 • ماندگاری آن بسیار بالا می باشد
 • واژن جوانسازی می گردد
 • بافت پوست آلت تناسلی بهبود می یابد
 • نتیجه بعد از یک جلسه درمان مشخص می شود
 • پروسه سفید کردن واژن در شهر تهران ، غیر تهاجمی است
 • درد بسیار کمی در طی آن احساس خواهد شد
 • روند کلاژن سازی افزایش می یابد
 • اعتماد به نفس فرد بالا می رود
 • می تواند باعث بهبود کیفیت روابط جنسی فرد شود

هزینه سفید کردن واژن در تهران

هزینه وایتنینگ واژن به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. میزان تخصص پزشک ، داروهای تجویز شده ، تجهیزات استفاده شده ، نوع دستگاه لیزر و پمادهایی که برای بیمار تجویز می شود همگی عواملی هستند که روی هزینه سفید کردن واژن با لیزر در تهران تاثیر می گذارند. برای اطلاع از قیمت دقیق این پروسه ، پیشنهاد می شود به یک متخصص زنان و زایمان خوب در تهران مراجعه کنید.

روشن کردن واژن با لیزر چگونه انجام می شود؟

هر جلسه ، در حدود ده تا پانزده دقیقه به طول می انجامد. در ابتدا روی تخت دراز می کشید و پزشک در ناحیه واژینال ، از بی حسی موضعی استفاده می کند. در مرحله بعد ایشان پروب لیزر را روی این ناحیه قرار داده و با توجه به هدف و نیازهای مراجعه کننده ، شدت آن را تنظیم می نماید.

مراقبت های بعد از وایتنینگ واژن

توصیه می شود بعد از سفید کردن واژن با لیزر ، هفت تا ده روز منتظر باشید و سپس اقدام به برقراری رابطه جنسی نمایید. تا پنج روز بعد از درمان ، ناحیه واژینال را در برابر هیچگونه گرمایی قرار ندهید ؛ حمام با آب گرم ، سونا و یا سولاریوم از این دست موارد هستند.

در روزهای اول ، از پوشیدن لباس های تنگ یا از جنس پلاستیک خودداری کنید و بهداشت این ناحیه را به بهترین شکل ممکن به انجام رسانید.

می توان با استفاده از پماد ، واژن را سفید کرد؟

پمادهای استفاده شده برای سفید کردن پوست واژن ، معمولا به صورت محلول یا محصولات لایه بردار در دسترس هستند. این محصولات که بسته به نوع پوست متقاضی تجویز می شوند ، باید ماه ها مورد استفاده قرار گیرند. در صورتی که این اقدام صورت نگیرد ، ممکن است عوارضی همچون التهاب و سوزش رخ دهد. از طرف دیگر ، وایتنینگ واژن با لیزر توسط متخصصین این زمینه به انجام می رسد و نتیجه آن سریعا قابل مشاهده است. سفید کردن واژن با لیزر به اندام های تناسلی آسیب نمی زند و در سیکل ماهانه نیز اختلال ایجاد نخواهد کرد. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که  برای انجام این فرآیند ، به یک دکتر زنان با تجربه مراجعه نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: