لابیاپلاستی | عکس قبل و بعد لبیاپلاستی | دکتر سارا سارانی

لابیا ، بافتی است که در اطراف مجاری ادراری و واژن قرار دارد. اندازه این بافت به علت های مختلفی می تواند بزرگ شده و شکل طبیعی خود را از دست بدهد. بسیاری از زنان ، از این بابت خجالت می کشند و این مسئله ، تاثیرات منفی در روابط جنسی آن ها گذاشته است! البته ، مشکلات ظاهری تنها نکته منفی این امر نیست و ممکن است پیچ خوردن لابیای بزرگ شده باعث بروز ناراحتی حین ورزش ، فعالیت های فیزیکی یا رابطه جنسی شود. اما جای هیچ نگرانی نیست ، زیرا امروزه روش های نوین و به روزی برای رفع این مشکل فراهم شده اند که یکی از آن ها ، لابیاپلاستی می باشد. در صورتی که شما نیز با این عارضه دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال راهی برای خلاص شدن از آن هستید ، در این مطلب با دکتر سارا سارانی همراه باشید تا از اطلاعات مفیدی بهره مند گردید.

لابیاپلاستی - دکتر سارا سارانی

لابیاپلاستی چیست؟

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد ، این فرآیند یک پروسه جراحی محسوب می شود که برای کاهش سایز لابیاها صورت می گیرد. این رویکرد به منظور بهبود ظاهر لابیاها ، کاهش ناراحتی فیزیکی و یا انجام جراحی تطبیق جنسیت صورت می پذیرد.

لابیاها ، بافت پوستی هستند که ورودی واژن را پوشش داده اند. در کل دو لایه از این پوست وجود دارد که لایه بیرونی لابیا ماژور و لایه داخلی ، لابیا مینور نامیده می شود. لبیاهای ماژور ، بزرگ تر هستند و از قسمت های بیرونی آلت تناسلی که توسط موهای ناحیه شرمگاهی پوشانده شدند محافظت می کنند. لبیاهای مینور ، ورودی واژن و مجاری ادراری را تحت حفاظت قرار می دهند.

در طول عمل لابیاپلاستی در تهران و بسته به علت انجام آن ، متخصص اقدامات زیر را به انجام می رسانند :

 • بخشی از بافت این ناحیه را جدا می کند تا سایز آن را کاهش دهد
 • به داخل لابیاها فیلر تزریق می کند تا اندازه آن را افزایش دهد
 • این ناحیه را با بهره گرفتن از بافت قسمتی دیگر ، جوانسازی می کند

اگر قصد انجام لابیاپلاستی را دارید فرم زیر را پر کنید. با شما تماس میگیریم

چه چیزی باعث بزرگ شدن لبیاها می شود؟

بالا رفتن سن ، یائسگی و دیگر تغییرات هورمونی می توانند باعث نازک شدن بافت لابیا ماژور شوند ؛ همین امر موجب می شود لبیا مینور از آن ها بیرون بزند. از دیگر موارد تاثیر گذار در اندازه این عضو ، زایمان و بارداری ، ژنتیک و تغییرات وزنی می باشد.

لبیاپلاستی به چه علت انجام می شود؟

دلایل فیزیکی و پزشکی

این فرآیند به این علت به انجام می رسد تا لبیاهای مینور ، از لابیاهای ماژور بیرون نزنند. بافت اضافی می تواند پیچ خورده و کشیده شود و باعث ایجاد درد و ناراحتی در طول ورزش ، فعالیت فیزیکی و رابطه جنسی برای فرد شود. از دیگر فواید انجام جراحی لابیاپلاستی در شهر تهران می توان به بهبود بهداشت و سلامت اشاره کرد ، زیرا وجود بافت اضافی می تواند تمیز کردن این ناحیه را مشکل تر سازد ؛ در نتیجه این امر باکتری های مضر در این قسمت تجمع می یابند و باعث بروز عفونت مجاری ادراری می شوند.

دلایل زیبایی و احساسی

با بالا رفتن سن و یا پس از زایمان طبیعی ، ممکن است ظاهر دستگاه تناسلی بهم بریزد ؛ به همین دلیل عمل لبیاپلاستی برای بهبود ظاهر و جوانسازی واژن انجام می پذیرد. گاهی اوقات نیز لابیاهای مینور یا ماژور ، شکلی نامتقارن به خود می گیرند و یک طرف ، بزرگ تر از سمت دیگر می شود. پیش تر نیز مطلع شدید که بزرگ بودن لابیاها می تواند برای برخی افراد آزار دهنده باشد و اعتماد به نفس آن ها را پایین آورده باشد. به همین جهت در لابیاپلاستی برآمدگی ها و خطوط اضافی که هنگام پوشیدن شلوارهای تنگ نمایان می شوند ، از بین خواهند رفت. البته در صورتی که بافت اضافی در این ناحیه وجود داشته باشد ، پوشیدن لباس تنگ می تواند باعث بروز احساس درد و ناراحتی نیز شود.

تکنیک های لبیاپلاستی

این فرآیند ، به دو روش باز و با لیزر در شهر تهران قابل انجام است. در این قسمت در مورد هر کدام توضیحاتی را بیان کرده ایم.

لابیاپلاستی باز

برای کاهش اندازه لابیاهای مینور و ماژور ، دو رویکرد اصلی وجود دارد :

 • برش تریم (trim) : در این رویه ، متخصص بافت اضافی را از قسمت خارجی لابیاهای داخلی جدا می کند تا از لبه لابیاهای ماژور بیرون نزند.
 • برش وج (wedge) : در این متد ، پزشک برشی شبیه به یک مثلث را در قسمت داخلی لابیاهای مینور ایجاد می کند. در این روند ، بافت زیر مخاطی بدون تغییر باقی می ماند تا زمانی که بخیه ها زده شدند ، لبه چروک خورده لابیا بدون تغییر باقی بماند. این امر باعث می شود این ناحیه ظاهری طبیعی تر داشته باشد. توجه داشته باشید که در این عمل لبیاپلاستی ، می توان بخشی از لابیاهای ماژور را نیز جدا کرد.

جراح ، بسته به شرایط فردی و نتیجه مورد نظر متقاضی ، یکی از این دو تکنیک را بر می گزیند.

لابیاپلاستی با لیزر در تهران

در این رویه ، بر خلاف مدل باز به جای چاقوی جراحی از یک لیزر مخصوص استفاده می شود. با اینکار ، عمل بسیار سریع تر و ایمن تر انجام می شود. همچنین خونریزی و کبودی بعد از عمل به حداقل می رسد ؛ زیرا لیزر رگ های خونی کوچک را می بندد. این پروسیجر را می توان تحت بی حسی موضعی ، آرامبخش یا بیهوشی عمومی انجام داد.

در این نوع عمل می توان نتایج را بلافاصله مشاهده کرد. ابتدا لابیاها متقارن و کوچک تر به نظر می رسند ، اما بعد از مدتی تورم رخ می دهد و تا دو تا سه روز به اوج خود می رسد.

توضیحات دکتر سارا سارانی در مورد روش های مختلف لابیاپلاستی

قبل از عمل لابیاپلاستی در تهران چه اتفاقی رخ می دهد؟

اول از همه ، باید دلایل خود برای انجام این فرآیند را برای جراح توضیح دهید. در جلسه ای که با پزشک برگزار می شود انتظاراتی که از این پروسه خواهید داشت ، همچنین عوارض احتمالی آن مورد بحث قرار می گیرند. سپس ، متخصص جزئیات جراحی لبیاپلاستی را برای شما توضیح خواهد داد. این جزئیات شامل مواردی مثل جایی که برش ها زده خواهند شد و همچنین نتیجه مورد انتظار خواهند بود.

ممکن است قبل از انجام این پروسیجر ، نیاز به انجام چند آزمایش مثل آزمایش خون ، آزمایش ادرار و تصویر برداری X ray از قفسه سینه باشد. دکتر همچنین توصیه هایی را در مورد لباس هایی که باید قبل از لابیاپلاستی بپوشید ، غذاهایی که باید مصرف کنید ، داروهایی که نیاز به استفاده از آن هست و غیره در اختیار مراجعه کننده خود قرار می دهد.

عکس قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی - دکتر سارا سارانی

خطرات این عمل کدامند؟

این خطرها در موارد نادری رخ می دهند ، اما در هر صورت لازم است که در مورد آن ها اطلاع داشته باشید :

 • حذف بیش از حد یا کمتر از حد بافت
 • خونریزی
 • کبودی (هماتوم)
 • عفونت
 • باز شدن زخم
 • ایجاد جای زخم
 • بهبود نیافتن درد ، یا احساس درد در حین برقراری رابطه جنسی
 • از دست دادن حس لامسه

دختران باکره می توانند لبیاپلاستی کنند؟

اقدامات قبل از جراحی لابیاپلاستی

قبل از اینکه بخواهید لبیاپلاستی را در تهران یا شهر محل سکونت خود انجام دهید ، نیاز است تا یک سری کارها را قبل از مراجعه به مطب یا بیمارستان انجام دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود. در این قسمت برخی از این اقدامات را ذکر کرده ایم ، اما توصیه می شود برای اطلاع از نکات دقیق با پزشک خود تماس بگیرید.

سه تا چهار هفته قبل از جراحی زیبایی لابیا

 • تمامی آزمایشات خود را انجام دهید و نتیجه را در دست داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که می توانید این عمل را به انجام رسانید. بهتر است این آزمایشات را از دو هفته قبل از پروسه انجام داده باشید.
 • برای کار و ریکاوری برنامه ریزی کنید. بعد از این فرآیند نیاز است تا از کار کردن و انجام دیگر فعالیت های شدید بپرهیزید. در صورت امکان از شخص دیگری برای انجام این کارها کمک بگیرید.
 • سیگار کشیدن می تواند در خوب شدن زخم ها اختلال ایجاد کرده و زمان ریکاوری را طولانی کند. این موضوع می تواند منجر به بروز جای اسکار شود. توصیه می شود از چهار هفته قبل از عمل لابیاپلاستی ، دخانیات را کنار بگذارید.

دو هفته قبل از عمل زیبایی لابیا

 • یک جلسه مشاوره برگذار خواهد شد. می توانید در این نشست تمامی سوالاتی که در ذهن دارید را از پزشک خود بپرسید. ایشان نیز مراحل عمل و نکات مربوط به آن را به شما توضیح خواهند داد.
 • از خوردن و نوشیدن مواد غذایی که می توانند ریسک خونریزی و کبودی را افزایش دهند پرهیز کنید. همچنین آسپرین ، ایبوپورفن ، ناپروکسن ، ویتامین E ، امگا 3 ، روغن ماهی و الکل نیز باید کنار گذاشته شوند.
 • اگر دارویی برایتان تجویز شده بود ، آن ها را تهیه کنید. این داروها باید طبق دستور پزشک و سر موقع مصرف شوند.
لابیاپلاستی چیست؟

عمل ترمیمی لابیاپلاستی چیست؟

جراحی لابیاپلاستی ترمیمی بر روی عیوب جزئی باقی مانده از عمل اولیه تمرکز دارد. به عنوان مثال زمانی که در حین برش ، لابیاها به اندازه کافی برداشته نشده و یا به دلیل عدم رسیدگی به زخم ها دچار اسکار شده باشند، پزشک متخصص عمل لابیاپلاستی ترمیمی را توصیه می کند. در طی این جراحی عوارض و ایراداتی که در پی جراحی اولیه ایجاد شده اند اصلاح می شوند.

دلایل انجام جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

عمل ترمیم برای هر فرد بر اساس مشکلات خاص خود می تواند متفاوت باشد. اما شایع ترین مشکلاتی که نیاز به بهبود و اصلاح دارند شامل موارد زیر می شود:

 • حذف بیش از حد لابیاها

هنگام برداشتن بافت در این عمل ، ممکن است پزشک به دلیل تجربه کم ، مقدار زیادی از بافت را از لابیا جدا کند.

بنابراین در عمل ترمیمی لبیاپلاستی بر اساس میزان بافت باقیمانده ، بازسازی لابیاها انجام می شود. یک متخصص با تجربه و آموزش دیده می تواند از بافت هود کلیتورال ، برای ایجاد لابیا مینور استفاده کند.

 • حذف کم لبیاها

برخی از جراحان نیز برعکس مورد بالا ، میزان کمتری از حد لازم را جدا می کنند. در عمل ترمیمی می توان این مسئله را نیز اصلاح نمود.

 • ایجاد اسکار

گاهی اوقات ، بخیه نامناسب در جراحی لابیاپلاستی اولیه باعث ایجاد جای زخم و تغییر ظاهر لابیاها می شود. در این صورت ممکن است پزشک جراحی ترمیمی را توصیه کند.

 • عدم تقارن لبیاها

گاهی اوقات نیز برش ها متقارن زده نمی شوند ؛ در نتیجه مشکلاتی در ادرار کردن به وجود خواهد آمد. این مشکل نیز در عمل جراحی ترمیمی قابل حل می باشد.

 • کاهش لذت جنسی

گاهی اوقات نیز در نتیجه عدم مهارت پزشک ، به بافت ها و اعصاب این ناحیه آسیب وارد شده و میل جنسی کاهش می یابد.

سوالات متداول لابیاپلاستی

مشکلاتی مثل کبودی ، تورم و درد از عارضه های احتمالی این رویکرد هستند ، اما در صورتی که یک متخصص زنان خوب را انتخاب کرده باشید و ایشان نیز از به روزترین و مدرن ترین تکنیک ها بهره بگیرند ، ریسک بروز آن ها به حداقل می رسد.

این پروسیجر به صورت سرپایی انجام می شود ، به این معنی که نیازی به بستری شدن نیست و بیمار می تواند همان روز به خانه رود. خود جراحی نیز در کمتر از دو ساعت به انجام می رسد.

در صورتی که از سوند استفاده شده باشد ، بیرون آورده می شود و سپس پزشک یا دستیاران او ، خونریزی بیمار را بررسی می کنند. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد ، دکتر زنان راهنمایی هایی را در مورد مراقبت های بعد از لابیاپلاستی در اختیار مراجعه کننده خود قرار می دهد و بیمار می تواند بدون مشکل به خانه رود.

چون برای انجام این فرآیند در شهر تهران از بی حسی یا بیهوشی استفاده می شود ، هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد. بعد از انجام آن و در دوره نقاهت نیز ممکن است با کمی تورم ، ناراحتی و درد خفیف مواجه شوید ؛ اما معمولا می توان به راحتی این علائم را مدیریت کرد. برای کنترل درد بیماران می توانند از داروهای غیر تجویزی مثل آستامینوفن بهره بگیرند. در صورتی که این نشانه ها برطرف نشدند ، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

برای جلوگیری از عفونت نیز برای متقاضی آنتی بیوتیک موضعی و خوراکی تجویز می شود. توجه داشته باشید در دوره ریکاوری لباس زیرهای گشاد بپوشید. لباس های تنگ می توانند باعث ساییدگی زخم شده و در روند بهبودی اختلال ایجاد کنند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید


3.8 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مبینا یگانه

سلام من میخوام لابیاپلاستی انجام بدم اما شنیدم برای عمل اجازه پدر لازمه این درسته؟

drsarani7

برای عمل های زیبایی در خانم های مجرد زیر ۱۸ سال اجازه پدر لازمه و بالای ۱۸ سال فقط رضایت خودشون کافیه و در خانم های متاهل نیاز به رضایت همسر هم هست

لبخند

سلام خسته نباشید من میخوام لابیا پلاسی کنم ولی در شهر ما لیزر نیست وفقط جراحی هستش میخواستم ببینم باجراحی کبودی باقی نمیمونه واینکه دوره نقاهتش چقدر ممنون ازشما

drsarani7

سلام وقت بخیر در مواردیکه از لیزر استفاده میشه گاهی برای نتیجه بهتر نیازه بعضی از برش ها به روش جراحی انجام بشه و در نتیجه ی عمل تفاوتی ایجاد نخواهد شد

ثریا

سلام برای لابیاپلاستی میشه از بیمه استفاده کرد؟ بیمه نیروهای مسلح

drsarani7

سلام لابیاپلاستی عمل زیبایی محسوب میشه و تحت پوشش بیمه ها قرار نمیگیره

الهه

سلام هزینه لابیاپلاستی چقدره؟

drsarani7

لابیاپلاستی از جراحی های زیبایی محسوب می شود و تحت پوشش بیمه ها قرار نمی گیرد هزینه آن براساس مهارت، تکنیک و مواد مصرفی و میزان ایراداتی که در معاینه تشخیص داده می شود تعیین می شود.

پریا

سلام خانم من عفونت قارچی دارم که رفتم پیش دکتر دارو می خورم میشه لابیاپلاستی کنم ؟

دکتر سارا سارانی

سلام قبل از انجام لابیاپلاستی باید از نظر عفونت بررسی و درمان شده باشید در غیراینصورت دچار عفونت و عارضه بعد از عمل خواهید شد

عاطی

سلام خارش زیاد پوست بدن میتونه از عوارض لبیا پلاستی یا مصرف داروها باشه؟

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: