بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران | دکتر سارا سارانی

مراجعه به متخصص زنان و زایمان ، زمانی اهمیت پیدا می کند که با مشکلات زنان مثل مشکلات مربوط به یائسگی یا سیکل ماهانه مواجه شده باشید یا در دوران بارداری قرار داشته و نیازمند انجام اقدامات و مراقبت های مربوط به آن باشید. شخص منتخب شما باید تمامی نیازهایتان را برطرف کرده و همچنین تجربه و مهارت کافی را داشته باشد. اما چگونه باید یک دکتر زنان را در شهر تهران یافت که قابل اعتماد بوده و از بهترین تکنیک ها استفاده کند؟ ما در این مقاله از دکتر سارا سارانی بهترین جراح زنان در تهران راه های انتخاب این فرد را در اختیار شما قرار داده ایم.

متخصص زنان و زایمان - دکتر سارا سارانی

فرق متخصص زنان و زایمان و ماما چیست؟

شاید این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد ؛ به همین دلیل اول از همه چیز ما به این سوال پاسخ داده ایم. پزشکی که تخصص خود را در زمینه زنان و زایمان کسب نموده است ، در زمینه های بارداری ، زایمان و سلامت دستگاه تناسلی زنان مهارت دارد. فرد متخصص محدوده وسیعی از خدمات را پوشش می دهد و بسیاری از مشکلات آن ها را رفع می نماید.

ایشان برای جلوگیری و تشخیص زودهنگام بیماری های زنان ، آزمایشات روتین و روندهایی را در اختیار مراجعین خود قرار می دهند. اما مامایی ، تنها برای قبل ، حین و بعد از زایمان می باشد و فرد ماما ، روی سلامت کلی مادر و جنین و همچنین مراقبت های بارداری تمرکز دارد. اما متخصص زنان و زایمان علاوه بر زایمان و دوره بارداری ، در زمینه جراحی های درمانی مربوط به زنان نیز تخصص دارد.

در دوران بارداری ، متخصص زنان و زایمان چه کاری انجام می دهد؟

توصیه می شود برای طی کردن دوره بارداری خود به بهترین شکل ، یک متخصص در این زمینه را انتخاب کنید. این فرد در تمام طول دوره حاملگی شما را تحت نظر می گیرد و سلامت کلی شما را در اولویت کار خود قرار می دهد. برای تعیین رویکرد درمانی نیز ، یک دکتر زنان خوب در تهران موظف است از مدرن ترین تکنیک ها و آخرین داروهای تولید شده استفاده کرده و همچنین تجربه و مهارت خود را به این هدف به کار گیرد.

لزوم مراجعه به بهترین متخصص زنان

به طور کلی ، زنان بعد از وارد شدن به دوران بلوغ باید طی فواصل زمانی مرتب و مشخص به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایند تا تحت نظر قرار گیرند. این کار موجب می شود تا در صورت بروز هر گونه بیماری ، پزشک آن را سریعا تشخیص دهد و سریعا اقدامات درمانی را برای آن به انجام رساند. از طرف دیگر ، بانوانی که قصد باردار شدن دارند می توانند با مراجعه به یک جراح زنان متبحر در تهران ، با به انجام رساندن اقدامات موثر از بروز بارداری های پر خطر جلوگیری نموده و دوران حاملگی خود را در سلامت کامل طی کنند.

اگر تو هم با یکی از این مشکلات دست و پنجه نرم میکنی فرم زیر رو پر کن تا باهات تماس گرفته بشه!

انتظاراتی که باید در دوران بارداری داشته باشیم

در این دوران باید انتظار این را داشته باشید که به صورت ماهانه و در برخی موارد به صورت هفتگی به مطب متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. در جلسات ویزیت ، رشد و ضربان قلب جنین مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین می توانید هر سوالی که دارید را با پزشک در میان بگذارید تا به صورت کامل به آن ها پاسخ داده شود.

در طول این جلسه ، دکتر زنان برای برنامه ریزی برای زایمان به بیمار خود کمک می کند. در شرایطی مراجعه کننده قادر است روش زایمان را از بین سزارین و طبیعی انتخاب کند ؛ در موارد دیگر نیز این امر به عهده پزشک می باشد و باید با تشخیص ایشان انجام شود. در صورتی که زایمان طبیعی برای شما انتخاب شده باشد ، متخصص زنان راه هایی را برای مدیریت و کم کردن درد نیز در اختیار بیمار خود قرار می دهد.

زایمان با جراح زنان

بهترین متخصص زنان و زایمان تهران به همراه تیم پزشکی خود ، در حین زایمان شما را همراهی خواهند کرد و محیطی آرامش بخش را برای مراجعه کننده خود ایجاد می کنند. فرقی ندارد زایمان طبیعی باشد یا سزارین ، دکتر زنان از دانش خود بهره گرفته و بهترین تکنیک ها را پیاده سازی می کند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که متخصص زنان می تواند زایمان سزارین را به صورت اورژانسی نیز انجام دهد ، البته در صورتی که اتفاق غیر منتظره ای در حین به دنیا آمدن بچه رخ داده باشد.

توضیحات دکتر سارانی در مورد اندیکاسیون های پولیپ رحمی

توصیه های متخصص زنان در مورد مراقبت های بعد از زایمان

نوزادان در ابتدای تولد خود ، ضعیف و آسیب پذیر هستند به همین دلیل باید به بهترین و دقیق ترین شکل از آن ها مراقبت شود ؛ به خصوص در یک سال اول زندگی آن ها. البته نوزاد تنها فردی نیست که نیاز به مراقبت دارد ، بلکه مادر نیز بعد از زایمان باید تحت نظر باشد تا با عارضه و مشکل جدی مواجه نگردد. به این منظور ، بیمار موظف است تا به جهت انجام چکاپ کلی به پزشک خود مراجعه نماید. معمولا بانوان باید شش هفته بعد از زایمان خود به یک متخصص زنان و زایمان ماهر مراجعه کنند تا علاوه بر اطمینان از سلامت فرد ، مشخص شود که نیازی به ویزیت های بیشتر هست یا خیر.

انتخاب دکتر زنان

انتخاب این فرد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ؛ به همین دلیل نیاز است تا یک سری نکات را در حین این انتخاب به یاد داشته باشید. در ادامه این نکات را به اطلاع شما رسانده ایم.

متخصص زنان و زایمان - دکتر سارانی

بررسی نظرات دیگر بیماران در مورد متخصص زنان و زایمان

یکی از بهترین منابع برای انتخاب پزشک ، کسب اطلاعات از دوستان ، خانواده و همکاران شما می باشد. غیر از این مورد می توانید با بررسی شبکه های اجتماعی و یا وبسایت پزشک مورد نظر خود ، نظرات دیگر بیماران را بخوانید. اکثر مراجعه کنندگان سابق در صورت داشتن رضایت یا عدم رضایت ، تجربه خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. البته این موضوع را نیز در گوشه ذهن خود داشته باشید که برخی پزشکان ، با فریب کاری نظرات غیر واقعی و مثبت دریافت می کنند. به همین دلیل این وبسایت ها نباید منبع اصلی شما باشند و بهتر است برای کسب اطلاعات درست و دست اول ، به صورت مستقیم با بیماران صحبت کنید.

متخصص زنان و زایمان - دکتر سارانی

دسترسی به جراح زنان

یکی از موارد مورد اهمیت در دوران بارداری ، دسترسی سریع به متخصص زنان و زایمان می باشد ؛ پس هنگام برگزیدن پزشک این نکته را در نظر داشته باشید. دسترسی به مطب ایشان باید به راحتی و در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.

مورد بعدی که باید تحت نظر گرفته شود ، ساعات کاری مطب متخصص می باشد. بسیاری از بانوان باردار ، شاغل هستند و نیاز به ساعت های انعطاف پذیرتری برای مراجعه به مطب دارند. در دوران بارداری ، ممکن است اتفاقات اورژانسی نیز رخ دهند ، به همین دلیل باید قادر باشید تا هر زمان به دکتر زنان دسترسی داشته باشید.

دسترسی به جراح زنان

یکی از موارد مورد اهمیت در دوران بارداری ، دسترسی سریع به متخصص زنان و زایمان می باشد ؛ پس هنگام برگزیدن پزشک این نکته را در نظر داشته باشید. دسترسی به مطب ایشان باید به راحتی و در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.

مورد بعدی که باید تحت نظر گرفته شود ، ساعات کاری مطب متخصص می باشد. بسیاری از بانوان باردار ، شاغل هستند و نیاز به ساعت های انعطاف پذیرتری برای مراجعه به مطب دارند. در دوران بارداری ، ممکن است اتفاقات اورژانسی نیز رخ دهند ، به همین دلیل باید قادر باشید تا هر زمان به دکتر زنان دسترسی داشته باشید.

متخصص زنان و زایمان - دکتر سارانی

پزشک بالقوه ، تخصص دارد یا نه؟

دارا بودن بورد تخصصی ، از لازمه های این زمینه می باشد. زمانی که فرد بورد تخصصی داشته باشد به این معنی است که آزمون های مربوط به زمینه کاری خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است و به تمامی تکنیک ها و رویکردهای روز دنیا آگاهی دارد. زمانی که به یک جراح زنان مراجعه می کنید باید از ایشان سوال کنید که در چه حیطه ای تخصص دارند؟ حوزه کاری ایشان زیبایی است و یا در زمینه یائسگی ، پریود یا زایمان نیز به مراجعین خدمات ارائه می کنند؟

دکتر سارا سارانی جز نفرات برتر بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان در کشور هستند و دوران رزیدنتی خود را در دانشگاه شهید بهشتی تهران گذرانده اند. ایشان دارای مدرک پیشرفته جراحی ترمیمی و پلاستیک زنان ، همچنین مدرک لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی هستند. دکتر سارانی سابقه بیش از ده هزار زایمان طبیعی و سزارین را بدون درد و عارضه داشته اند و چندین مقاله معتبر فارسی و انگلیسی منتشر نموده اند. ایشان با شرکت در کنگره های معتبر ، همواره در حال یادگیری متدها و درمان های جدید بوده اند و بهترین و مناسب ترین روند را در اختیار مراجعین خود قرار می دهند.

هزینه ویزیت متخصص زنان و زایمان در شهر تهران

یکی از مسائلی که امروزه ذهن بسیاری از بیماران را به خود مشغول کرده است ، هزینه های درمان و بارداری می باشد. به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دنبال پزشکی هستند که روندهای درمانی را به شکل ارزان تری انجام دهد. به این دلیل یکی از گزینه هایی که باید حین انتخاب یک دکتر زنان خوب در تهران بررسی کنید ، این است که فرد مورد نظر شما با بیمه قرار داد دارد یا خیر. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ ارزانی بی حکمت نیست ، چون بسیاری از متخصصین به نسبت تخصص و تجربه خود از بیماران ویزیت دریافت می کنند. در نتیجه برای بهره مند شدن از درمان مناسب و جلوگیری از بروز عوارض ، نیاز است تا هزینه را در اولویت آخر خود قرار دهید.

اولین کنگره چالش های بالینی زایمان با حضور دکتر سارا سارانی

متخصص زنان و زایمان چه بیماری هایی را درمان می کند؟

پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند ، به درمان بیماری هایی می پردازند که روی سیستم تولید مثل فرد اثر می گذارند. برخی از این مشکلات در ادامه ذکر شده اند :

 • اندمتریوز
 • کیست تخمدان
 • فیبروم رحم
 • عفونت های مربوط به واژن
 • سرطان رحم ، تخمدان یا دهانه رحم
 • درد در لگن
 • خونریزی غیر طبیعی
 • یائسگی
 • مشکلات مربوط به پریود

علاوه بر این موارد ، در صورتی که متوجه هر گونه بر آمدگی ، جوش یا تاول در ناحیه تناسلی شده اید ، می توانید به یک دکتر زنان خوب در تهران مراجعه نمایید.

اقدامات انجام شده توسط متخصص زنان و زایمان

چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کرد؟

پزشک زنان در تمامی زمینه های مربوط به سلامت دستگاه تناسلی زنان تخصص دارد. این مسئله شامل مراقبت های پیشگیرانه ، تشخیص سرطان یا هر گونه بیماری مقاربتی می شود. در صورتی که از لحاظ جنسی فعال هستید ، باید به صورت مرتب و روتین به متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه کنید.

علاوه بر این موارد در صورتی که با مشکلات زیر مواجه شدید نیز نیازمند مراجعه به دکتر زنان می باشید :

 • قاعدگی دردناک
 • خونریزی یا ترشحات غیرعادی از واژن
 • مشکل در بارداری (نازایی)
 • خارش و احساس بوی بد از واژن
 • احساس کردن درد در حین برقراری رابطه جنسی
 • اختلال جنسی
 • بروز زائده ، تبخال و برآمدگی در ناحیه واژینال

شماره تماس دکتر سارا سارانی 

بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران

شماره تماس

۰۹۹۲۷۳۳۰۴۵۶

متخصص زنان و زایمان از چه ابزارهایی استفاده می کند؟

در جلسه ویزیت ، به منظور معاینه و درمان از ابزارهای مختلفی استفاده می گردد. ابزاری که بیشتر شناخته شده است ، اسپکولوم می باشد. این وسیله به منظور باز کردن دیواره های واژن مورد استفاده قرار می گیرد و به پزشک اجازه می دهد تمام این ناحیه را ببیند. می توان با بهره گرفتن از این ابزار از دهانه رحم نمونه برداری کرد و بیماری هایی مثل HPV را تشخیص داد.

اوروژنیکولوژیست کیست؟

یک اوروژنیکولوژیست ، همان متخصص زنان و زایمان است که افرادی را درمان می کند که به بیماری های مربوط به کف لگن مبتلا هستند. این تخصص ، یکی از زیر شاخه های تخصص زنان و زایمان می باشد. کف لگن شامل عضلات ، رباط ها و بافت های همبندی است که از ارگان های داخل لگن محافظت می کنند. از این ارگان ها می توان مثانه ، واژن ، رحم و مقعد را نام برد.

چیزهایی مثل زایمان ، یائسگی یا گرفتگی عضلات می توانند کف لگن را تضعیف کرده و منجر به بروز بیماری هایی مثل بی اختیاری ادرار ، پرولاپس کف لگن ، عفونت مزمن مجاری ادراری و غیره شود.

در طول جلسه ویزیت با متخصص زنان و زایمان چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

بهترین دکتر زنان تهران در طول این نشست ، آزمایشات داخلی و خارجی را روی ارگان های تناسلی انجام خواهد داد. همچنین امکان دارد سینه های بیمار نیز به منظور تشخیص وجود توده ، مورد معاینه قرار گیرند. به یاد داشته باشید که در این جلسه خجالت کشیدن را کنار گذاشته و کاملا صادقانه با پزشک خود صحبت نمایید. برای مثال هر مورد یا مشکلی که در مورد روابط جنسی خود ، دوره عادت ماهیانه یا هر گونه علائمی که دارید را با ایشان در میان بگذارید.

پزشک زنان امکان دارد بسته به مشکلی که برای آن مراجعه کرده اید ، تست هایی مثل سونوگرافی ، آزمایش ادرار یا آزمایش خون را برایتان تجویز نماید. در مرحله بعدی ، ایشان یک معاینه لگنی را به انجام خواهند رساند. برای اینکار یک اسپکولوم داخل واژن قرار می گیرد تا نواحی داخل این ناحیه و دهانه رحم به شکل بهتری مورد مشاهده قرار گیرند. در طول این روند ممکن است از دهانه رحم نمونه برداری شده تا از وجود یا عدم وجود عفونت و بیماری های دیگر اطمینان حاصل شود. به این رویه ، پاپ اسمیر می گویند.

سوالات متداول

پزشکان متخصص در این زمینه به بیماری های مختص زنان رسیدگی می کنند. بنابراین بهتر است از سنین نوجوانی (13 تا 15 سالگی به بعد) برای چکاپ و یا درمان بیماری های مختلف به دکتر زنان مراجعه نمایید.

ممکن است حتی در اولین جلسه ویزیت نیز معایناتی انجام شوند. برای مثال معاینه فیزیکی کلی و یا معاینه آلت تناسلی از این دست می باشند. پاپ اسمیر برای غربالگری بوده و از یک سال بعد از نزدیکی باید غربالگری آغاز شود.

این معاینه می تواند تنها شامل بررسی ظاهری آلت تناسلی باشد و یا شامل بررسی داخل آن برای سرطان نیز شود. معمولا برای این اقدام از رویه ای به نام پاپ اسمیر کمک گرفته می شود. در این روند ابزاری به نام اسپکولوم وارد واژن شده و دیواره های آن را از هم جدا می کند. با این روش پزشک قادر خواهد بود به شکل بهتری داخل این عضو را ببیند.

خیر. تنها زمانی که نیاز به نمونه برداری از دهانه رحم باشد تست پاپ به انجام خواهد رسید. گاهی برای بررسی وجود HPV نیز باید متخصص زنان و زایمان ، تست پاپ اسمیر را انجام دهد.

خیر ، در صورتی که از لحاظ جنسی فعال هستید باید به صورت روتین تحت معاینه باشید ؛ حتی اگر هیچ علامت یا نشانه ای از بیماری نیز ندارید.

در صورتی که برای معاینه روتین مراجعه کرده اید ، نیاز است از چند ساعت قبل از مراجعه از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. اما در صورتی که با خونریزی و خروج ترشحات رو به رو شده و به دلیل بروز مشکلاتی مایل به ویزیت شدن توسط متخصص زنان و زایمان هستید ، باید از 24 ساعت قبل رابطه جنسی نداشته باشید.

شما می توانید حتی قبل از باردار شدن نیز به پزشک زنان مراجعه کنید. در این ویزیت بیماری های ژنتیکی ، عفونت ها و یا عدم تعادل در هورمون ها بررسی می شود. پس از آن نیز این فرد در تمام طول بارداری و حتی زایمان نیز در کنار شما بوده و راهنمایی هایی را در اختیارتان می گذارد.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید


0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملیکا

دکتر سارانی عزیز شما واکسن HPV هم تزریق می کنید ؟ اگر تزریق میکنید هزینه رو هم لطف می کنید ممنون.

دکتر سارا سارانی

منظور هزینه ی تزریقه یا هزینه واکسن

ملیکا

هر دوشون

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: