تزریق چربی به واژن و ماندگاری آن | دکتر سارانی

افزایش سن ، زایمان و یائسگی همگی از اتفاقات طبیعی زندگی بانوان هستند که می توانند تاثیرات مختلفی را روی بدن آن ها داشته باشند. شلی و افتادگی پوست واژن و لابیاهای ماژور ، یکی از این اتفاقات است که هم روی اعتماد به نفس و هم روی کیفیت رابطه جنسی افراد تاثیر منفی می گذارد. اما جای نگرانی نیست زیرا می توان از طریق روش های درمانی مختلفی مثل تزریق چربی به واژن ، این مشکل را برطرف نمود و دوباره جوانی را به ناحیه تناسلی بانوان برگرداند. این چربی معمولا از بدن خود فرد گرفته شده و بعد از تصفیه شدن ، به لابیاها تزریق می شوند. دکتر سارا سارانی متخصص زنان و زایمان تهران در این مطلب توضیحاتی را در این مورد بیان کرده اند.

تزریق چربی به واژن - دکتر سارانی

تزریق چربی به واژن چیست؟

این رویکرد ، یک پروسه زیبایی در نظر گرفته می شود و به بهبود حجم لابیاهای ماژور (خارجی) کمک می کند. در نتیجه انجام این روند در شهر تهران ، ناحیه ژنیتال ظاهری جوان به خود می گیرد. بالا رفتن طبیعی سن ، پایین آمدن سطح کلاژن ، بارداری ، زایمان و یائسگی همگی مواردی هستند که روی کاهش حجم لابیا نقش دارند.

البته غیر از تزریق کردن چربی به واژن ، می توان از فیلرهایی مثل هیالورونیک اسید نیز برای بهبود ظاهر این ناحیه بهره گرفت ؛ اما تاثیر این فیلرها اغلب موقتی است و ریسک پس زدن آن ها بالاتر است. در اغلب موارد ، این عمل همراه دیگر پروسه های جوانسازی مثل لیزردرمانی ، تنگ کردن واژن و لابیاپلاستی به انجام می رسد.

چه کسانی می توانند به واژن چربی تزریق کنند؟

بانوانی که وزن آن ها ثابت است و تغییرات وزنی قابل توجهی ندارند ، در صورتی که از ظاهر و اندازه لابیاهای خود دچار نارضایتی شده اند می توانند تحت عمل تزریق چربی به واژن در تهران قرار گیرند. همچنین یک کاندیدای مناسب تزریق کردن چربی به لابیا ، باید انتظارات منطقی و واقع گرایانه از نتیجه داشته باشد و این مسئله را بپذیرد که نتیجه حاصل شده ، دائمی می باشد. سلامت کامل فیزیکی نیز از دیگر نیازمندی های این پروسیجر می باشد.

فواید تزریق چربی به واژن - دکتر سارا سارانی

مزیت های تزریق چربی به واژن

شاید مهم ترین مزیت این روند ، غیر تهاجمی بودن آن باشد. به این معنی که هیچ برشی ایجاد نمی شود ، بنابراین بخیه ای نیز وجود نخواهد داشت. به این ترتیب دوره نقاهت آن بسیار کوتاه تر بوده و با سهولت بیشتری طی خواهد شد. همچنین همانطور که گفته شد ماندگاری این روند نسبت به فیلرها بیشتر است و عوارض کمتری نیز دارد.

به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود ، بنابراین احتمال بروز واکنش حساسیت زا صفر درصد است. دوره نقاهت تزریق چربی به لابیا ، تنها چند روز است و بعد از آن متقاضی می تواند از نتیجه طبیعی و زیبای حاصل شده لذت ببرد.

اقدامات مورد نیاز قبل از تزریق چربی به واژن

برای رسیدن به نتیجه ایده آل و بهینه ، نیاز است تا یک سری نکات رعایت شوند. این نکات معمولا توسط متخصص زنان و زایمان در اختیار مراجعه کننده قرار می گیرند ؛ اما با این حال ما در ادامه ، برخی از مراقبت های مورد نیاز برای این پروسه را ذکر کرده ایم.

 • ترک سیگار و دخانیات ، از واجبات این فرآیند می باشد. بنابراین از دو هفته قبل و دو هفته بعد از انتقال چربی به واژن ، مصرف این موارد را کنار بگذارید
 • استفاده از داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین از هفت روز قبل از پروسه ممنوع می باشند.
 • مصرف ویتامین ها و مکمل های گیاهی ، غیر از اینکه به دستور پزشک باشند ممنوع است
 • توصیه می شود در طول سیکل ماهانه ، به واژن خود چربی تزریق نکنید

نحوه تزریق چربی به واژن

 • تخلیه چربی

مرحله اول ، بیرون کشیدن چربی می باشد. همانطور که مطلع شدید این چربی از بدن خود فرد و از مناطقی که چربی اضافی دارند گرفته می شود. این ناحیه معمولا پهلو می باشد ؛ اما می توان چربی مورد نیاز را از شکم ، بازوها و ران ها نیز گرفت. روند تخلیه چربی برای تزریق چربی به واژن ، از طریق لیپوساکشن صورت می گیرد. در این عمل برش های بسیار کوچکی به طول یک تا دو سانتی متر روی منطقه مورد نظر زده می شوند تا کانولا از آن ها عبور کند. این برش ها در انتها توسط بخیه های جذبی یا غیر جذبی بسته می شوند.

 • تصفیه چربی

در قدم بعدی تزریق کردن چربی به واژن ، چربی های به دست آمده در آزمایشگاه پالایش می شوند تا سلول های چربی و خون از یکدیگر جدا شوند.

 • تزریق چربی

در آخرین مرحله تزریق کردن چربی به لابیا در شهر تهران ، چربی های پالایش شده از طریق سرنگ کوچکی به ناحیه مورد نظر وارد می شود.

دوره ریکاوری تزریق چربی به واژن

بعد از وارد کردن چربی به ناحیه ژنیتال ، نیاز است تا با رعایت برخی از مراقبت ها ، دوره نقاهت آسان تری را طی کنید و از نتیجه لذت ببرید. با ما همراه باشید تا از این نکات بهره مند شوید :

 • احتمال دارد بیمار در نواحی که تحت لیپوساکشن و تزریق قرار گرفته اند ، کمی احساس درد و ناراحتی داشته باشد. البته ، میزان درد زیاد نیست و می توانید جهت رفع آن از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده نمایید. در صورتی که با درد شدید مواجه شدید ، با دکتر زنان خود تماس بگیرید.
 • لباس زیر و شلوارهای گشاد و نخی به تن کنید.
 • تا حدود شش هفته ، از انجام فعالیت ها و ورزش های شدید خودداری کنید
 • در این زمان ، چیزی به واژن خود وارد نکنید. این امر شامل رابطه جنسی و تامپون نیز می شود.
 • در صورتی که با خونریزی شدید و غیر عادی مواجه شدید ، با پزشک خود تماس گرفته و یا به مراکز درمانی مراجعه نمایید
 • امکان دارد در ناحیه ای که تزریق چربی به واژن در آن صورت گرفته ، با مقداری کبودی رو به رو شوید. به یاد داشته باشید که این امر طبیعی است و به صورت خود به خود برطرف می شود.
 • داروهای تجویز شده توسط متخصص زنان مثل آنتی بیوتیک ها را درست طبق دستور و سر موقع مصرف کنید.
 • نیازی به بستری شدن نیست و می توانید بعد از اتمام پروسه تزریق چربی به لابیا می توانید به خانه برگردید. معمولا بعد از چند روز نیز قادر خواهید بود به فعالیت های نرمال و کار خود باز گردید.
 • در هفته اول ، از قرار گرفتن در برابر گرمای شدید خودداری کنید ؛ برای مثال از حمام آفتاب گرفتن ، رفتن به سونا و جکوزی امتناع نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از استخر نیز باید به زمانی بعد از بهبودی موکول شود.

تزریق چربی به واژن چقدر ماندگاری دارد؟

این نکته را باید در نظر داشته باشید ، چون چربی به دست آمده از بدن خود فرد کشیده شده است ، بنابراین در حدود سی درصد آن توسط خود بدن جذب می شود ؛ اما هفتاد درصد باقی مانده به صورت مادام العمر در بدن متقاضی باقی خواهد ماند.

راه هایی که برای رفع این مشکل استفاده می شود ، در این قسمت بیان شده اند :

 • تزریق چربی به واژن ، با مقدار بیشتری انجام شود. در ابتدا ناحیه واژینال مقداری متورم تر از حالت عادی به نظر می رسد ، اما بعد از مدتی به ظاهر طبیعی خواهید رسید.
 • رویکرد دوم ، این است که بعد از لیپوساکشن ، مقداری از چربی منجمد شده تا در صورتی که پس از مدتی باز هم نیاز به تزریق مجدد چربی به لابیا بود ، بتوان از آن استفاده کرد.

مورد دیگری که روی ماندگاری چربی تزریق شده به واژن تاثیر دارد ، تغییرات وزنی فرد در طول زندگی خود می باشد. با کاهش و افزایش وزن ، میزان چربی های بدن او نیز کم و زیاد می شود ؛ به همین دلیل ماندگاری این پروسیجر تحت تاثیر قرار می گیرد.

عارضه های تزریق چربی به واژن

هر پروسه زیبایی و درمانی که صورت گیرد ، با خود عوارض و ریسک هایی را به دنبال دارد. پروسه تزریق چربی به لابیا نیز از این قاعده مستثنی نیست ؛ اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که با انتخاب یک دکتر زنان خوب ، ریسک بروز آن ها را به حداقل برسانید. در هر صورت ، برخی از عوارض تزریق کردن چربی به واژن را ذکر کرده ایم :

 • عفونت
 • تورم
 • التهاب
 • درد جزئی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: